System Incognito™

System Incognito™

System Incognito™ CERTYFIKOWANY GABINET  TECHNIKI LINGWALNEJ  Z myślą o Pacjentach, którzy nie wyobrażają sobie zamków od strony wargowej, powstały aparaty lingwalne, które przyklejane są na powierzchnie językowe zębów i prostują zęby w niewidoczny sposób.

W naszej klinice stosowane są niewidoczne aparaty językowe Incognito, które są najnowocześniejszymi stałymi, w pełni zindywidualizowanymi aparatami ortodontycznymi. Każdy aparat jest opracowywany indywidualnie, tzn. każdy zamek dedykowany poszczególnemu zębowi jest zaprojektowany oddzielnie, gdyż kształt każdego zęba, a zwłaszcza jego powierzchni językowej, wbrew pozorom jest inny. Zamówionego zamka nie da się nakleić nikomu innemu, tylko konkretnemu pacjentowi, dla którego został zamówiony.

Specjalny stop złota wykorzystany do wytworzenia aparatu Incognito jest wyjątkowo wytrzymały, a aparat posiada znacznie lepszą przyczepność zamków do poszczególnych zębów Pacjenta, minimalizuje ryzyko ich odklejania i zapewnia skuteczność tego rozwiązania zbliżoną do konwencjonalnych aparatów ortodontycznych.

Termin lingwalny pochodzi od sformułowania łacińskiego, które oznacza usytuowanie aparatu w jamie ustnej od strony języka. Całe leczenie prowadzone jest tak, aby zamki oraz inne elementy aparatu stałego nie były widoczne. Istotą techniki lingwalnej jest stosowanie zamków ortodontycznych przyklejanych do wewnętrznej powierzchni zębów – od strony językowej. Powoduje to, że aparat staje się całkowicie niewidoczny.

Aparat INCOGNITO wykonany jest ze stopu złota i irydu. Jest on biokompatybilny i zapewnia odpowiednie właściwości fizyczne aparatu. Sam aparat jest produkowany w laboratorium Incognito w Bad Essen w Niemczech. Całym procesem technologicznym sterują komputery, tak że wszystkie elementy aparatu są indywidualnie dobrane do każdego pacjenta. Dzięki tak wysokiej jakości wykonania czas adaptacji do aparatu jest dużo krótszy, a leczenie bardziej precyzyjne. Zastosowanie specjalnych zamków o mniejszych wymiarach i łagodnych konturach, powoduje minimalne oddziaływanie aparatu na funkcję języka i mowę, a także ułatwia utrzymanie higieny zębów i elementów aparatu.

INCOGNITO to aparat dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Minimalne oddziaływanie aparatu na funkcję języka i mowę, a także ułatwia utrzymanie higieny zębów i elementów aparatu.

WIZYTY etapy leczenia ortodontycznego.

  • Diagnostyka
  • Leczenie
  • Retencja

 

Wizyta pierwsza: 

  • Pierwsza wizyta jest to konsultacja ortodontyczna, na której Pani Doktor Alina Strzałkowska przeprowadza rozmowę z pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań. Zęby i zgryz pacjenta są dokładnie badane, oceniane są również rysy twarzy, funkcjonowanie stawów skroniowo – żuchwowych, czynność oddychania, połykania oraz mowa. Po dokładnej analizie zebranych materiałów przygotowywany jest plan leczenia. Zawarte są w nim informacje na temat diagnozy przypadku oraz strategii leczenia, czyli rodzaju aparatu, procedur, udziału innych specjalistów, przewidywanego czasu leczenia, kosztów oraz zabezpieczenia wyników leczenia.
  • Przed założeniem aparatu na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem o problemie, z którym się zwrócił. Przeprowadzane jest badanie zewnątrzustne i wewnątrzustne. Pobierane są wyciski na model diagnostyczny. Niezbędne w prawidłowej diagnostyce są zdjęcia RTG, Panoramiczne i Cefalometryczne lub inne dodatkowe. Fotografie pacjenta wykonujemy w gabinecie.

 

Wizyta druga:  

  • Za zgodą pacjenta wykonywana jest diagnostyka niezbędna do przygotowania indywidualnego planu leczenia. Przedstawiany jest indywidualny plan leczenia oraz dokonywany jest wybór aparatu ortodontycznego. Na 3-4 dni przed założeniem aparatu dokonywana jest separacja zębów trzonowych, czyli umieszczenie małej gumeczki w przestrzń międzyzębową trzonowców aby poźniej swobodnie załozyc pierścień. W niektórych przypadkach można zastosować specjalny zamek i wtedu separacja jest niepotrzebna.

 

Wizyta trzecia: 

  • Zakladany jest aparat najczęściej w obu lukach jednoczesnie. Na koniec wizyty pacjent zostaje poinformowany o sposobie odżywiania i jak dbać o zęby i aparat w trakcie leczenia.

 

APRATY RETENCYJNE

  • Po zakończeniu aktywnego leczenia aparat retencyjny pozwala utrzymać wyniki leczenia. Jest to ostatnia faza leczenia ortodontycznego. Czas noszenia aparatow retencyjnych ustalany jest indywidualnie w zależności od przypadku i wieku. Aparaty retencyjne są stałe i ruchome. Aparat retencyjny stały to drucik przyklejony od strony jezykowej zębów przednich.  Aparat retencyjny ruchomy występuje w postaci płytki lub szyny przeźroczystej.   WIZYTY KONTROLNE Wizyty kontrolne z aparatem stałym odbywają się co 4-6 tyg. A wizyty kontrole z aparatem w systemie niskiego tarcia odbywają się co 8 tyg.

 

LECZENIE DOROSŁYCH

  • Współczesna ortodoncja nie ma ograniczeń wiekowych. Pacjent dorosły może być leczony skutecznie i z powodzeniem  aparatami stałymi. Szczególnie korzystne efekty leczenia uzyskuje się stosując technikę niskiego tarcia.