Komputerowy plan leczenia

Komputerowy plan leczenia Invisalign® – Clin Check

Stosowany w naszej klinice komputerowy plan leczenia jest dla wielu Pacjentów nowością i pewnym, choć pozytywnym, zaskoczeniem. Metoda leczenia ortodontycznego Invisalign® marki Align Technology, Inc., wprowadziła do świata ortodoncji wiele innowacji, takich jak pobieranie cyfrowych wycisków oraz wykonywanie wizualizacji zębów “przed i po” leczeniu.

Jak przebiega komputerowy plan leczenia Invisalign®?

Komputerowy plan, czyli Clin Check pozwala precyzyjnie określić, ile nakładek będzie potrzebnych do uzyskania oczekiwanych efektów leczenia oraz jak będzie ono wyglądało krok po kroku. To innowacyjne oprogramowanie oparte o sztuczną inteligencję tworzy wizualizację na ekranie komputera czy smartfona oraz pokazuje, jak w kolejnych etapach leczenia będą prostować się zęby pacjenta. Clin check umożliwia przeprowadzenie leczenia ortodontycznego w sposób precyzyjny i skuteczny, bez domysłów czy metodą “prób i błędów”. Podczas każdej kontroli lekarz dokładnie śledzi postępy leczenia i otrzymuje jasną informację, jak dalej postępować.

Czym są cyfrowe wyciski 3D?

Podczas jednej z pierwszych wizyt, pobierane są cyfrowe wyciski zębów skanerem wewnątrzustnym iTERO 3D. To komfortowe rozwiązanie dla Pacjenta, dzięki któremu oprogramowanie tworzy wizualizację metamorfozy jego uśmiechu. Na wirtualnej prezentacji Pacjent może dokładnie zobaczyć, jak będą przemieszczać się jego zęby oraz jak finalnie zmieni się ich położenie. Na tej podstawie przygotowywane są indywidualne nakładki, a także określany jest czas ich noszenia. Program wskazuje także na jakich zębach i w jakich miejscach mają zostać zamocowane attachmenty, czyli zaczepy.

Dental Care

Centrum Balbina
ul. Barona 30, 43-100 Tychy
kontakt@ortodonta.tychy.pl 

Umów się na wizytę!
Zadzwoń:

32 788 18 19
791 66 99 96