Pierwsza wizyta

Jak przebiega pierwsza wizyta ortodontyczna Invisalign®?

Przed rozpoczęciem leczenia, Pacjent odbywa konsultację ortodontyczną, która jest przeprowadzana przez lek. dent. Magdalenę Pniok. Pani doktor rozmawia z Pacjentem na temat jego potrzeb i oczekiwań oraz przeprowadza niezbędne badania.

Podczas pierwszej wizyty Pacjent poznaje szczegóły związane z leczeniem metodą Invisalign®. Ma wówczas okazję zadać lekarzowi pytania i co ważne, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczyć metamorfozę swojego uśmiechu oraz poznać jej całkowity koszt.

Warto podkreślić, że wizyty w klinice Dental Care odbywają się w przyjaznej atmosferze, z najwyższą dbałością o dobre samopoczucie Pacjenta. Wszystkie badania są całkowicie bezbolesne, a zastosowanie cyfrowego skanera iTERO 3D zamiast tradycyjnych wycisków z masy, podnosi komfort wizyty.

Z jakich elementów składa się pierwsza wizyta?

  • wywiad z Pacjentem
  • badanie wewnątrzustne i zewnątrzustne, na którym lekarz bada: zęby, zgryz, rysy twarzy, funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych, czynności oddychania, połykania i mowy
  • pobranie cyfrowych wycisków przy użyciu skanera wewnątrzustnego, na podstawie których zostaną wykonane indywidualne nakładki
  • wykonanie badań diagnostycznych, takich jak zdjęcia RTG, zdjęcie panoramiczne, cefalometryczne lub inne dodatkowe
  • wykonanie wizualizacji leczenia, dzięki której Pacjent może zobaczyć, jak w kolejnych etapach będą przesuwać się jego zęby oraz jak będzie wyglądać efekt końcowy leczenia wady zgryzu

Po wykonaniu wywiadu oraz niezbędnych badań, lekarz informuje Pacjenta na temat:

  • ilości nakładek jakie będzie potrzebował
  • orientacyjnego czasu leczenia
  • całkowitego kosztu leczenia

 

Na podstawie badań lekarz może zlecić wykonanie leczenia zachowawczego, czyli wyleczenia ubytków oraz usunięcia płytki nazębnej.

Średni czas oczekiwania na przygotowanie nakładek Invisalign® wynosi około 3 tygodni. Podczas kolejnej wizyty Pacjent jest przygotowywany do rozpoczęcia leczenia, co obejmuje takie czynności, jak m.in. założenie attachmentów. U każdego Pacjenta plan leczenia ustalany jest indywidualnie, a o jego etapach zostaje poinformowany przez certyfikowaną lekarkę Invisalign®, lek. dent. Magdalenę Pniok.

Obejrzyj film z DentalCare i dowiedz się więcej!

Dental Care

Centrum Balbina
ul. Barona 30, 43-100 Tychy
kontakt@ortodonta.tychy.pl 

Umów się na wizytę!
Zadzwoń:

32 788 18 19
791 66 99 96