Dlaczego aparat

Zdrowy i piękny uśmiech

Leczenie metodą Invisalign® jest skuteczne w leczeniu wad zgryzu, a także nierównych, stłoczonych lub szparowatych zębów. Komfortowe leczenie przezroczystymi nakładkami zapobiega chorobom zębów i dziąseł, wynikających z ich nieprawidłowego ułożenia oraz daje znakomity, wizualny efekt. Dzięki temu Pacjenci chętniej i częściej się uśmiechają.

Poprawa i odmłodzenie rysów twarzy

Leczenie ortodontyczne jest bardzo ważne ze względów zdrowotnych – likwiduje wady zgryzu oraz zapobiega problemom związanym z chorobami zębów i dziąseł. Zmiany, jakie zachodzą podczas terapii przekładają się także na wygląd zewnętrzny. Prawidłowe ułożenie łuków zębowych i zębów ma wpływ na to, jak prezentuje się uśmiech i cała twarz – również wtedy, gdy usta są zamknięte. Korekta zgryzu nakładkami Invisalign® pomaga w przywróceniu prawidłowych proporcji twarzy, a zmiany zachodzące na skutek leczenia ortodontycznego pomagają widocznie ją odmłodzić! Rozbudowa łuków zębowych powoduje uwypuklenie profilu twarzy, daje lepsze podparcie policzkom, dzięki czemu zapobiega powstawaniu bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek nad górną wargą oraz wygładza już te istniejące. Dzięki prawidłowym proporcjom i właściwemu ułożeniu szczęki względem żuchwy, usta stają się bardziej uwydatnione, a broda odpowiednio wysunięta. Wady zgryzu oraz nieprawidłowe ułożenie zębów to problemy zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Mogą doprowadzić do nadmiernego ścierania się zębów, problemów z wymową i stawem skroniowo-żuchwowym. Jego nieprawidłowa praca może przyczynić się do takich dolegliwości, jak bóle głowy, bóle uszu, czy problemy z przełykaniem. Stłoczone, krzywo ułożone zęby są bardziej narażone na osadzanie kamienia nazębnego, choroby dziąseł (parodontoza) i pojawienie się próchnicy. Te problemy przekładają się na jakość życia, codzienne funkcjonowanie, a także kontakty społeczne, ponieważ nierzadko są źródłem kompleksów. Już sama świadomość końcowego efektu leczenia, który w przypadku Invisalign® Pacjent widzi jeszcze przed jego rozpoczęciem, dodaje motywacji i większej pewności siebie. Przezroczyste nakładki są wygodne i niewidoczne, a więc nie powodują tak dużego dyskomfortu, jak tradycyjny, zbudowany z zamków i drutów aparat.

Bezpieczna i skuteczna metoda leczenia wad zgryzu

Metoda Invisalign® gwarantuje bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem CE 0344, zgodnie z dyrektywami: Rady 93/42/EWG i 2007/47/WE oraz jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Wybierając sposób leczenia ortodontycznego warto się także upewnić, że będzie ono skuteczne w konkretnym przypadku. Leczenie przezroczystymi nakładkami pozwala na leczenie wszystkich wad zgryzu (przodozgryz, zgryz krzyżowy, zgryz otwarty, stłoczenia, szparowatość) zarówno u osób dorosłych, jak i nastolatków. Specjalny program umożliwia bezpieczne leczenie ortodontyczne dzieci, które posiadają jeszcze mleczne zęby. Liczba ludzi na całym świecie, która skorzystała z leczenia metodą Invisalign® wynosi 14 milionów i stale rośnie. Osoby aktywne zawodowo, których praca polega na kontakcie z ludźmi oraz wymaga odpowiedniej prezencji, sportowcy, muzycy, np. grający na instrumentach dętych i wszyscy, którym zależy na czasie i komforcie życia, coraz częściej wybierają leczenie przezroczystymi nakładkami.

Wykwalifikowany zespół i nowoczesne metody leczenia ortodontycznego

Nasz zespół regularnie podnosi kwalifikacje, biorąc udział w sympozjach i szkoleniach zarówno w kraju, Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Za swój profesjonalizm oraz stosowanie innowacyjnych technologii zostaliśmy wyróżnieni “Orłami Stomatologii” oraz certyfikatem jakości “Znany lekarz”. Lek. den. Magdalena Patrycja Pniok (Leki) jest certyfikowanym lekarzem Invisalign® z wyróżnieniem Invisalign® Diamond Apex Provider. W codziennej pracy stosujemy sprawdzone na całym świecie, nowoczesne techniki leczenia, takie jak skanowanie wewnątrzustne iTERO 3D®, komputerowy plan leczenia ClinCheck® i Invisalign® VirtualCare. Dzięki temu leczenie ortodontyczne metodą Invisalign® jest z góry precyzyjnie zaplanowane, a zmiany są krok po kroku śledzone na cyfrowej wizualizacji.

Korzyści leczenia ortodontycznego nakładkami Invisalign®

Poprawa wyglądu To istotny aspekt leczenia ortodontycznego, gdyż nierówny zgryz i krzywe zęby negatywnie wpływają na wygląd, a co za tym idzie, to jak postrzegamy siebie samych i jak jesteśmy odbierani przez inne osoby. Ładne, równe zęby zachęcają do częstszego uśmiechania się, co sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i tak też jesteśmy postrzegani. Wady zgryzu, takie jak przodozgryz czy tyłozgryz mogą powodować zaburzenia proporcji. W pierwszym przypadku broda i dolna warga jest wyraźnie wysunięta, a w drugim te elementy są cofnięte i nadają twarzy “ptasiego” wyglądu. Leczenie nakładkami Invisalign® pozwala na skuteczne leczenie wad zgryzu, a tym samym odzyskanie prawidłowej symetrii twarzy. W niektórych przypadkach efekty są widoczne już po 3-6 miesiącach.

Zdrowe i mocne zęby Metoda Invisalign® pozwala zlikwidować i zapobiegać wielu problemom związanym ze zdrowiem zębów i dziąseł.

Należą do nich:

  • tendencja do gromadzenia się płytki nazębnej
  • próchnica
  • trudności w dokładnym czyszczeniu zębów
  • choroby dziąseł, jak parodontoza
  • dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
  • patologiczne ścieranie zębów
  • wady mowy spowodowane krzywym zgryzem

Nowoczesna ortodoncja i stosowanie innowacyjnych rozwiązań, do jakich należy metoda Invisalign®, pozwala skutecznie leczyć pacjentów w każdym wieku! Oferowane przez nas leczenie ortodontyczne jest zawsze na najwyższym poziomie wiedzy, rozwoju i techniki. Leczenie zębów bez bólu i stresu jest możliwe, co udowadniamy naszym pacjentom każdego dnia. Zapraszamy do naszego gabinetu po piękny i zdrowy uśmiech. Pamiętaj, że na wizytę u ortodonty nigdy nie jest za późno!

Dental Care

Centrum Balbina
ul. Barona 30, 43-100 Tychy
kontakt@ortodonta.tychy.pl 

Umów się na wizytę!
Zadzwoń:

32 788 18 19
791 66 99 96