Zamki samoligaturujące - gdy liczy się komfort i czas

Aparat samoligaturujący Tychy

Ta metoda terapii wad zgryzu to sprawdzona klinicznie technika, która umożliwia łagodniejsze wyrównanie zębów oraz pozytywną zmianę estetyki twarzy w krótszym czasie, często bez konieczności ekstrakcji zębów.

Innowacyjne zamki stosowane w tej metodzie nie wymagają tradycyjnego “dowiązywania” do łuku aparatu, co sprawia, że są łagodniejsze dla zębów i tkanek otaczających, takich jak kości szczęk, korzenie zębów i dziąsła. Druty o wysokiej technologii z pamięcią kształtu, dzięki mniejszemu tarcie ze strony zamków, szybko przesuwają zęby, redukując czas leczenia i wymagając mniej aktywacji i regulacji, co pozwala na rzadsze wizyty kontrolne i ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej.

W systemach zamów samoligaturujących, zwraca się uwagę na nowoczesną filozofię leczenia, uwzględniającą nie tylko przewidywany wygląd twarzy pacjenta tuż po zakończeniu leczenia, ale również wiele lat po ściągnięciu aparatu, w celu zapewnienia pięknego, pełnego uśmiechu na długi czas.

Działania aparatów samoligaturujących

Aparaty samoligaturujące działają dzięki wysokiej technologii mechanizmowi poślizgowemu, w którym niewielka siła delikatnie przesuwa zęby do właściwego położenia zapewniając pacjentom wysoki komfort.

Unikalna budowa tych aparatów pozwala na ruch zębów ograniczając do minimum tarcie, które w metodach tradycyjnych jest efektem ubocznym, powstającym przy przesunięciach zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Można zatem przy zastosowaniu tej metody leczenia dozować minimalne siły, a co za tym idzie ograniczyć w znacznym stopniu dyskomfort i objawy bólowe powstające zwykle w czasie przesuwania zębów.

W innych rodzajach zamków stosowane są ligatury elastyczne, które wiążą łuki do zamków. Ligatury elastyczne mogą działać jak „hamulce” w wyniku czego pojawia się tarcie i nacisk skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.

Aparaty samoligaturujące – najważniejsze informacje

 • zmniejszają do minimum dyskomfort związany z użytkowaniem aparatu stałego,
 • pozwalają one skrócić czas leczenia o około 20%,
 • dają możliwość rzadszych wizyt (co 8-10 tyg.),
 • system ten ogranicza konieczność ekstrakcji zębów,
 • ułatwia również utrzymanie higieny w trakcie leczenia.

Jest to najkorzystniejsza opcja dla osób zapracowanych, mieszkających daleko ogd gabinetu prowadzącego leczenie, ceniących szybkość i precyzją działań, lubiących nowoczesne rozwiązania.

Zachęceni niezwykłymi możliwościami terapeutycznymi najnowocześniejszego w świecie systemu zamków  proponujemy ten typ leczenia wszystkim naszym pacjentom. Zamki samoligaturujące dostępne są w wersji metalowej i kosmetyczej. Aparaty tego typu zapewniają szybkość i precyzję leczenia. Doskonałe wyniki leczenia z użyciem estetycznego aparatu samoligaturującego System Clarity™ SL to coś więcej niż samoligaturujące zamki o wyjątkowej budowie:

Atrakcyjne leczenie ortodontyczne z aparatami samoligaturującymi

Leczenie rozpoczyna się po wyrażeniu zgody przez pacjenta. Dlatego zamki samoligaturujące Clarity SL stworzono w taki sposób, aby oczekiwania pacjentów dotyczące estetyki oraz wygody leczenia mogły być spełnione bez rezygnowania z tego, co jest najważniejsze dla lekarza – skuteczności w uzyskiwaniu wyników.

Zalety aparatów samoligaturujących

Estetyczny zamek

 • przezroczysty,
 • brak ligatur, które ulegają przebarwieniom

Wygoda zamków samoligaturujących

 • możliwość wydłużenia odstępów między wizytami
 • możliwość skrócenia czasu leczenia
 • skrócenie czasu wizyt oraz wykonywania czynności na fotelu

Higiena i wygoda

 • gładkie, zaokrąglone brzegi
 • brak ligatur ogranicza powstawanie płytki bakteryjnej
 • otwarty slot, ułatwiający utrzymanie higieny
Dental Care

Centrum Balbina
ul. Barona 30, 43-100 Tychy
kontakt@ortodonta.tychy.pl 

Umów się na wizytę!
Zadzwoń:

32 788 18 19
791 66 99 96