Dr Smile a Invisalign®

Dr Smile a Invisalign®

Invisalign® czy Dr Smile? – to jest pytanie, które zadaje sobie wiele osób rozważających leczenie nieprawidłowości zgryzu za pomocą przezroczystych nakładek. Oba systemy oferują podobne korzyści, ale mają też swoje różnice. Aby pomóc ci w wyborze odpowiedniej metody, przygotowaliśmy obszerny poradnik, który szczegółowo omówi obie metody. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Leczenie niewidzialnymi nakładkami na zęby?

Nieprawidłowości zgryzu bywają powodem wielu kompleksów. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom, możemy teraz leczyć je w sposób prawie niewidoczny dla otoczenia. Mając na względzie ten trend oraz postępy i zmiany, jakie zachodzą w świecie ortodoncji, leczenie wad zgryzu przezroczystymi nakładkami staje się standardem. Do najpopularniejszych należą metoda Invisalign® oraz Clear Aligner (Dr Smile). Te niewidzialne aparaty są nie tylko estetycznie korzystne, ale także wygodne i skuteczne.

Leczenie nakładkami Invisalign®

Invisalign® wywodzi się z firmy Align Technology, która swoją siedzibę posiada w USA. Obecnie korzysta z niej około 12 milionów ludzi na całym świecie, a w Polsce jest dostępna w ofercie bardzo wielu gabinetów stomatologicznych. Leczenie metodą Invisalign polega na noszeniu przezroczystych, plastikowych nakładek, zwanymi alignerami. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, takie jak trójwymiarowe skanowanie i planowanie, które pozwalają na stworzenie dokładnych modeli twojego zgryzu. Następnie, za pomocą specjalistycznego oprogramowania, planuje się przemieszczenie zębów do pożądanej pozycji. W wyniku tego procesu powstaje seria alignerów, które stopniowo i kontrolowanie przesuwają zęby. Jakie wady zgryzu można leczyć Invisalign? Przede wszystkim nakładki dedykowane są to lekkich i średnich wad zgryzu takich jak np. tyłozgryz, przodozgryz czy zgryz krzyżowy.

Przeczytaj również:  Nakładki Invisalign - jakich efektów można się spodziewać?

Przeczytaj również: Ile trwa leczenie nakładkami Invisalign?

Zbliżenie na nakładkę Invisalign z bliska

Leczenie nakładkami Clear Aligner (Dr Smile)

Z drugiej strony, mamy system Clear Aligner niemieckiej marki Dr Smile, która ma w naszym kraju 8 placówek oraz gabinety partnerskie. Obie mają wiele cech wspólnych, do których przede wszystkim należą wizualnie podobne, niewidoczne nakładki. Metody oferują pacjentom większą swobodę i oszczędność czasu związanego z wizytami kontrolnymi w gabinecie lekarskim. Jest to kolejna popularna metoda leczenia nieprawidłowości zgryzu za pomocą przezroczystych nakładek. Podobnie jak Invisalign®, system ten polega na noszeniu serii indywidualnie zaprojektowanych nakładek. Każda nakładka jest noszona przez określony czas, zwykle około dwóch tygodni, po czym jest wymieniana na kolejną. System ten oferuje także możliwość trójwymiarowego modelowania zgryzu, co pozwala na precyzyjne planowanie procesu leczenia.

Który system wybrać? Clear Aligner czy Invisalign®?

Wybór pomiędzy Invisalign® a Clear Alignerem powinien zależeć od twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym ortodontą, który będzie w stanie doradzić, który system będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Pamiętaj, że w naszym gabinecie w Tychach pracują certyfikowani lekarze specjalizujący się w leczeniu Invisalign®.

Dwie nakładki Invisalign oraz model zębów

Jakie są podobieństwa pomiędzy systemem Clear Aligner i Invisalign®?

Invisalign® i Clear Aligner mają wiele podobieństw. Oba systemy wykorzystują przezroczyste, plastikowe nakładki do przesuwania zębów do pożądanej pozycji. Te nakładki są indywidualnie dopasowane do twojego zgryzu, co zapewnia komfort i skuteczność leczenia. Obie metody są niemal niewidoczne, co pozwala ci czuć się swobodnie podczas całego procesu leczenia.

Jakie są różnice pomiędzy Invisalign® a Clear Aligner?

Mimo wielu podobieństw, Invisalign® i Clear Aligner mają też pewne różnice. Jedną z nich jest fakt, że Invisalign® korzysta z unikalnej technologii SmartTrack®, która zapewnia lepsze dopasowanie i komfort noszenia. Ponadto, Invisalign® umożliwia leczenie szerszego zakresu problemów ortodontycznych, w tym niektórych bardziej skomplikowanych przypadków.

Przeczytaj również:  Aparat ortodontyczny stały - co warto wiedzieć przed założeniem?

Koszty leczenia Invisalign® a Clear Aligner

Jaka jest cena leczenia niewidocznymi nakładkami? W przypadku metody Invisalign® na całkowity koszt leczenia (który pacjent poznaje na jednej z pierwszych wizyt), ma wpływ wielkość wady. Najdroższy pakiet, z nieograniczoną liczbą nakładek, z uwzględnieniem wizyt kontrolnych i aparatów retencyjnych kosztuje 14 500 zł. W przypadku Dr Smile, pacjent może wybrać opcję miesięcznego abonamentu lub może zapłacić z góry. Cena najwyższego pakietu to 11 390 zł. Ta różnica zapewne m.in. wynika z braku wizyt kontrolnych, które w przypadku Invisalign®, choć w ograniczonej liczbie (w porównaniu z tradycyjnym leczeniem ortodontycznym), występują.

Przeczytaj również: Invisalign – opinie o nakładkach i leczeniu

nakładka Invisalign zbliżenie

Invisalign® czy Clear Aligner (Dr Smile) – podsumowanie

Podsumowując, zarówno Invisalign® jak i Clear Aligner są skutecznymi i estetycznymi metodami leczenia nieprawidłowości zgryzu. Wybór pomiędzy nimi powinien zależeć od twoich indywidualnych potrzeb, celów i budżetu. Zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym ortodontą, który pomoże ci podjąć najlepszą decyzję. Zapraszamy do naszego gabinetu w Tychach na bezpłatną konsultację!

Invisalign® czy Clear Aligner – częste pytania

Poniżej zebraliśmy kilka z najczęściej zadawanych pytań naszych pacjentów, jeżeli chodzi o temat porównania obydwu metod dyskretnego leczenia nakładkami ortodontycznymi. Mamy nadzieję, że odpowiedzi na poniższe pytania pomogą Państwu podjąć decyzję. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym gabinetem.

Czy Invisalign® jest lepszy od Dr Smile?

Oba systemy są skuteczne, ale Invisalign® oferuje kilka dodatkowych korzyści, takich jak technologia SmartTrack® i możliwość leczenia szerszego zakresu problemów ortodontycznych.

Czy leczenie Invisalign® jest bolesne?

Nie, leczenie Invisalign® jest zazwyczaj bezbolesne. Możesz odczuwać lekki dyskomfort lub nacisk, gdy zaczynasz nosić nową nakładkę, ale to jest normalne i szybko mija.

Czy mogę jeść i pić podczas noszenia nakładek Invisalign®?

Nakładki Invisalign® powinny być zdejmowane podczas jedzenia i picia czegokolwiek innego niż woda. To zapobiega uszkodzeniu nakładek oraz zapewnia ich higienę.

Przeczytaj również:  Aparat ligwalny - czym jest, jak wygląda leczenie?

Jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami! Nasz zespół ekspertów jest do twojej dyspozycji i chętnie odpowie na wszystkie twoje pytania.